KURUMSAL

Hakkımızda

1 Haziran 1965’de Kars/Kağızman’da doğan Okan ARSLAN, 1985 yılında Erzurum Meslek Yüksek Okulu – Makine Teknik Resmi, Konstrüksiyonu bölümünü tamamladı.

Askerlik vazifesini yerine getirdikten sonra bu eğitimin kendisine yetmeyeceğini düşünüp, 1992 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi – Makina Mühendisliği bölümü bitirdi.

Daha öğrencilik zamanı bünyesinde teknik çalışan olarak pişmeye başladığı Seco Tools Kesici Takımlar Sanayi Ticaret A.Ş. (O zamanki adı ile SECO KESTAK A.Ş.) firmasında 1989-1994 yıllarında özel takım dizaynı ve satış mühendisliği görevlerini yürüttü.

1995 – 1997 yılları arasında Sandvik Coromant firmasının özel takım imalat sorumlusu ve satış mühendisliğini yaptı.

Tarih ocak 1997’yi gösterdiğinde kendi işini yapma isteğiyle o günden bu güne dek gelen Furkan Makina Takım Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu. Furkan Makina Takım kurulduğu yıldan itibaren Seco Tools ve Eroğlu Makina A.Ş. firmalarının Kuzey Marmara Bölgesi yetkili bayiliklerini yürütmektedir.

2007 yılında kurucumuz Okan ARSLAN uzmanlık alanı olan özel kesici takımları kendi bünyemizde yapmamız için kolları sıvadı ve 2017’ye kadar başarılı bir şekilde bu işi yürüttü.

Ürün gamımızı zaman içerisinde Sandvik Coromant, Koçel Çelik Eşya, Horn Cutting Tools ve 2020 yılında Türkiye distribütörlüğünü aldığımız Vollhart Cutting Tools firmaları ile güçlendirdik.

2017 senesinde maalesef kurucumuz, abimiz, babamız Okan ARSLAN’ı kaybettik. Tüm bir ekip olarak bu kaybımıza rağmen onun açtığı yoldan, gösterdiği hedefe durmadan yürümeye devam ediyor. 20 yılı aşkın zamandır süre gelen dürüst, ahlaklı, yenilikçi ve çözüm odaklı hizmet politikamızı sürdürüyoruz.

 

©2020 - FURKAN MAKİNA TAKIM. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi