DİSTRİBÜTÖR VE BAYİLİKLER

SECO

Seco'nun geçmişi İsveç tarihinin köklerine uzanır. Her şey, İsveç Fagersta'da 1873 yılında Fagersta Bruks AB'nin kurulmasıyla başladı. İlk yıllarında Fagersta Bruks çelik tel ve borular, tüfek namluları ve tren vagonları için yaylar üretti. 1932'de küçük ölçekte, semente edilmiş karbür ürün üretimi başladı. Bu ürüne Latin dilinde "Ben keserim" anlamına gelen Seco adı verildi.

Takip eden yıllar içinde, Fagersta Bruks büyük oranlarda tungten karbür yatırımı yaparak ve çeşitli karbür üreticileri satın alarak Avrupa'nın en büyük üç tungsten karbür sağlayıcısı oldu. 1974 yılında firma, Seco ürün bölümünü ayırdı ve bu yeni firmaya Seco adını verdi. O zamandan beri Seco kaliteli ve yüksek başarı sağlayan ürünleri ile pazar payını artırarak sürekli büyüdü.

Seco'nun bir çok ürünü, örneğin değiştirilebilir uçlu parmak freze sistemi olan Minimaster™ , takma uçlu Turbo Mill frezeler ve Perfomax™ Matkaplar, gibi ürünler metal işleme endüstrisinde iyi bilinir hale gelmiştir. 2006 yılında oksijen ve alüminyumu atomik seviyede işleyerek çığır açan Duratomic® kaplama teknolojisini piyasaya sunduk. Karbür uçlar için tamamen yeni bir kaplama teknolojisi olan Duratomic halen kullanıcılara fayda sağlamaktadır ve Seco bu teknolojiyi sürekli olarak geliştirmektedir.

Bugün Seco 75'ten fazla ülkede, atölyelerinde verimlilik ve kalite isteyen üreticilere çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

 

SECO TOOLS NEDİR, NE YAPAR?


Seco frezeleme, tornalama, delik işleme ve tutucu sistemleri konularında dünyanın en kapsamlı metal işleme çözümleri sunan tedarikçilerinden biridir. 80 yılı aşkın bir sürede sadece takım üreticisi olmaktan çok daha ileri gittik. Üreticilerin verimliliğini ve kârlılığını artıracak teknolojiler, prosesler ve hizmetler geliştirip sunduk.

Merkezi İsveç, Fagersta’da bulunan ve 70’den fazla ülkede ve kendini işine adamış 4,100 çalışanı ile Seco, üretiminizde yüksek üretkenlik ve karlılık sunan kesici takımlar ve işleme stratejilerini hizmetinize sunmaktadır. Dünya çapındaki çözüm ortaklıklarımız sayesinde tüm segmentlerdeki üretim trendlerini takip eder, karşılaştığınız işleme zorluklarını bulup, çözümler sunarak üretiminizi iyileştiririz.

Metal işleme uzmanlarımız frezeleme, tornalama, delik işleme ve tutuculardan oluşan 30,000 çeşitten fazla standart ürünün yanı sıra özel uygulamalarınız için özel ürünlerimiz ile siz müşterilerimize maliyet düşüren çözümler sunarız.

Seco, Sandvik Grup bünyesindeki kesici takım birimi olan Sandvik Machining Solutions grubunun bir üyesidir.

©2020 - FURKAN MAKİNA TAKIM. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi